Фіксація слідів пальців рук. Як що сліди пальців рук неможливо вилучити їх необхідно зафіксувати за допомогою фотозйомки та правильно підібраного освітлення. Відокремлюють чотири варіанти умов освітлення: відображене, проходящє, зйомка на темному чи світлому фоні, комбіноване.
Для підвищення контрасту зображення, при фотографуванні слідів рук у проходячому світлі, використовують спеціальне освітлення за методом темного поля з центральною діафрагмою. На темному фоні (або за методом темного поля) фотографують малоконтрастні сліди, які потребують підвищення чіткості зображення. Фотозйомка безбарвних слідів на прозорих предметах зі скла, кришталю, пластмаси і подібних їм матеріалів проводиться, як правило, в проходячому світлі за методом темного поля. Змінюючи положення освітлювачів, які знаходяться за фотографованим об’єктом добиваються, щоб папілярні лінії стали розрізнятися на матовому склі у вигляді білих яскравих ліній. Потожирові сліди, знайдені на прозорому склі, фотографують у проходячому світлі. Потожирові сліди, виявлені на глянцевих поверхнях (полірованих шкатулках, скляній посуді тощо), фотографують, як правило, у відбитому світлі. Рельєфні сліди фотографують при навкісному освітленні, джерело світла повинно розташовуватися щодо поверхні під гострим кутом. Якщо речовина сліду та фон мають схоже кольорове забарвлення, то потрібно використати освітлення наближене до вертикального.
Люмінесценція потожирової речовини може реєструватися в різних областях спектра. Для одержання люмінесценції у видимій частині спектра об’єкт потрібно опромінювати монохроматичним світлом, що має різні довжини хвиль.
Експерименти показали, що гарні результати виявляймості слідів рук можуть бути отримані за допомогою аргонового лазера безперервної дії, що дає синьо-зелене світло: об’єкт висвітлюється випромінюванням лазера через розширювальну лінзу, а ділянка локалізації сліду фотографується. Існує принципова можливість завдяки лазерному опроміненню визначати давнина утворення потожирового сліду папілярних ліній, тому що згодом люмінесценція змінюється від жовто-зеленого світіння до жовтогарячого. Дослідження проводиться в затемненому приміщенні. Перед об’єктивом камери встановлюються загороджувальні світлофільтри, що не пропускають світлові хвилі з довжиною лазерного випромінювання і пропускають зелено-жовтий або жовтогарячий колір, яким люмінесцують сліди.
Фотографування слідів на багатокольорових поверхнях здійснюють за допомогою світлофільтрів в УФП та ІЧП. Ультрафіолетове опромінення слідів має на меті підвищити контрастність зображення, одержати доброякісні фотознімки при фотографуванні на багатобарвних поверхнях. Зйомка ІЧП застосовується для виявлення об’єктів які містять графіт чи вуглець або мающіх в інфрачервоній зоні спектру іншу відображувальну здатність порівняно з видимою
Для дослідження старих слідів, залишених на папері або картоні, а також у тих випадках, коли сліди знаходяться на поверхнях, колір яких виключає можливість одержати якісні фотознімки, застосовують обробку радіоактивним матеріалом.
Ця методика застосовна для виявлення слідів давниною не менш двох місяців, тому що в більш свіжих слідах органічні компоненти потожировой речовини можуть розчинитися.
Як що Вам потрібна фіксація слідів пальців рук.