Контроль за дитиною у мережі. «Синий кит» чи «разбуди меня в 4:20» що це? Смертельна гра, яка бере свій початок в кінці 2016 року. В наш час, час комп’ютерних технологій, людям не вистачає спілкування.
Особливо ця тема знайома підліткам. Коли тобі 15, тобі здається, що «весь світ проти тебе», батьки не є авторитетом, тобі здається, що вони тебе не розуміють. Cаме цим користуються засновники та «куратори» спільноти «Синий кит».
Основною метою засновника цієї гри, було підняття популярності серед користувачів соціальних мереж. Але все це вийшло з під контролю, коли почали відбуватися масові самогубства.
Умовою цієї гри є спілкування з «куратором» чату о 4:20, носити при собі ніж та різати зап’ястя руки. Кожного ранку о 4:20 на тебе чекають нові завдання. Всього 50 завдань.
Першим може бути на руці намалювати кульковою ручкою кита. Після успішного виконання завдання, «куратор» пропонує намалювати кита вже не ручкою,а лезом. Всі завдання ти повинен знімати на відео, аби потім продемонструвати «куратору».
Передостаннім етапом «гри» – не спати 50 діб. Коли ти не спиш 50 діб, ти не розумієш, де уява, а де реальність .І лише, коли ти виконав передостаннє завдання, наступає фінал – самогубство.
Коли тобі вже все здається несправжнім, «куратор» змушує повірити ,що все, що відбувається – сон. І щоб це врешті-решт скінчилося, щоб прокинутись, потрібно вийти на дах і зробити останній крок.
І це лише одна зі схем. Якщо ж ти відмовляєшся від участі в грі, «куратор» надсилає тобі посилання, перейшовши по якому , ти повідомляєш данні про своє місцезнаходження. Потім починаються погрози розкриття переписок, опублікування інтимних фото, які також були в списках завдань групи. І багато людей, які зробили той, останній крок, могли зробити це під страхом ганьби чи збереження своїх рідних.
Контроль за дитиною у мережі. У багатьох підлітків трапляються проблеми в житті, які здаються їм не вирішуваними. Саме тоді вони потребують підтримки та любові своїх рідних та близьких. Як що Вам необхідна домомога телефонуйте НАМ.